Joga

JOGA

Ruch, oddech, ciało- od nich wszystko się zaczyna już w chwili narodzin. Towarzyszą nam nieustannie, bez nich życie w formie ludzkiej istoty byłoby niemożliwe. Tak oczywiste, że szybko wyrzucone poza nawias świadomości. Wyznaczamy sobie ambitne cele, których osiągnięcie wymaga skupienia, wysiłku i troski, a ciało i oddech po prostu są i służą nam nie wymagając niczego w zamian. Jeśli używamy narzędzia, jakim jest ciało nieświadomie, nieuważnie, traktując jego sprawność jako coś oczywistego, co zawsze było, jest i będzie, zwykle w bolesny sposób, prędzej czy później żegnamy się z tą iluzją.

Jako psycholog i psychoterapeuta wiem, jak ważna w życiu każdego z nas jest równowaga psychiczna i emocjonalna.

Tantra pokazała mi, jak istotna jest umiejętność zarządzania własną energią życiową, jak ogromną mocą dysponujemy i pozwoliła doświadczyć duchowego aspektu ludzkiej seksualności.

Medytacja sprawia, że każdy świadomy oddech pozwala powrócić do błogiego i ekstatycznego poczucia Jedności.

Joga uczy mnie jak dbać o ciało- świątynię, w której mieszka duch.

Praktyka jogi zaczyna się od przywrócenia równowagi mięśniom, po pewnym czasie pogłębia oddech i czyni go lżejszym. Odzyskujemy naturalną energię i możemy poczuć, a nawet regulować jej przepływ. Uspokaja się również umysł, ponieważ otrzymuje coraz bardziej harmonijne sygnały z ciała. Jestem instruktorem rekreacji ruchowej w oparciu o system hatha- jogi. Na co dzień praktykuję u Aleksandry Dudy. Swoje umiejętności doskonalę na licznych warsztatach z m.in. Nataszą Moszkowicz, Ewą Wardzałą, Magdą Kapelą, Katarzyną Pilorz, Romanem Grzeszykowskim, Bartkiem Miklasem czy ks. Joe Pereirą. W Indiach praktykowałam u Inny Volkovej (Satya) w Tiruvannamalai i Gyana de Atitlana w Gokarnie. Lipiec 2019 roku spędziłam w Punie, praktykując w RIMYI.
Obecnie uczestniczę w treningu nauczycielskim prowadzonym przez Katarzynę Pilorz.

 

Joga jest dla mnie sposobem zapewnienia sobie stabilności, zdrowia i lekkości. Pozwala rozwinąć samoświadomość, oczyszcza ciało na fizjologicznym poziomie, daje siłę, zdrowie, poczucie równowagi i uwalnia napięcia. Jest sztuką samoobserwacji, poznawania i przekraczania własnych ograniczeń.

 

„Asany były doskonalone w ciągu wieków, tak aby ćwiczeniu można było poddać każdy mięsień, nerw i gruczoł. Zapewniają ładną budowę ciała i utrzymują je w zdrowiu. Nie powodują przy tym stwardnienia mięśni; wzmacniając ciało, jednocześnie czynią je giętkim. Usuwają zmęczenie i kojąco oddziałują na nerwy. Jednak ich prawdziwe znaczenie polega na tym, że ćwiczą umysł i pomagają w jego opanowaniu (…) W wyniku wykonywania asan sadhaka przede wszystkim zdobywa zdrowie, które jest czymś więcej niż samym tylko istnieniem. Nie jest to towar, który można kupić za pieniądze. Jest to cenny nabytek, zdobywany ciężką pracą; stan zupełnej równowagi ciała, umysłu i ducha.”

 

B.K.S  Iyengar  „Światło Jogi”

Na wspólną praktykę jogi zapraszam do KarmaJogi w Katowicach na

ul. Św. Jacka 1 (www.karmajoga.pl)

 

Regulamin zajęć JOGA w ORO „SENS”

 

Kiedy można nas odwiedzić ?
PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA PN-PT 8.00-21.00 (PO WCZEŚNIEJSZYM USTALENIU TERMINU)
Napisz do nas

1 + 3 =