Medytacja

Wprowadzenie

Ja, jako Prowadzący, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych oraz wszystkich pozornie kompletnie nie zainteresowanych na cotygodniowe wprowadzenie do medytowania.

Spotykamy się w środy o godz. 19.30 (wcześniej o 18.00 jest joga, na którą też warto przyjść, ponieważ lepiej się siedzi i obserwuje co się dzieje w duszy, gdy wcześniej poświęci się chwilę na zadbanie o swoje ciało, ale to tylko opcja, nie ma przymusu).

Uczymy medytowania od podstaw, można przyjść na zajęcia nie mając wcześniejszych doświadczeń i nie wiedząc nic o teorii , ale mile widziane są także osoby, które już praktykują i chciałyby pogłębić swoją praktykę lub poszerzyć ją o jakieś nowe elementy.

Bartosz Wrona-Kamiński

Naczelny Jestodbrzysta Kraju, Optymistyk, autor bloga poświęconego odkrywaniu siebie pt. Jestdobrzyzm.
Po polsku.

Medytowanie, które proponujemy odbywa się poza wszelką ideologią, filozofią lub podejściem religijnym. Po prostu uczymy się słuchać ciszy i odnajdywać tego, kto siedzi i tej ciszy słucha. Czyli nie ideologia – tylko cisza, nie filozofia – tylko fizjologia, nie religia – tylko czysty pragmatyzm. Siedzimy i oddychamy, ponieważ od tego robi się przyjemnie i spokojnie, można odkryć kim naprawdę się jest, a poza tym ponoć kora mózgowa się fałduje, ciśnienie krwi się normalizuje, podnosi się próg bólu, zmniejsza ryzyko zawału, kreatywność i odporność rośnie, przestępczość spada w całej okolicy, człowiek staje się pogodniejszy i w dodatku przestaje się bać nawet śmierci.

 

Opieramy się na przekazie nieco niedualnym, zasilanym z jednej strony tradycją zapoczątkowaną przez Ramanę Maharishi’ego, kontynuowaną przez Mooji”ego i wniesioną do SENSu (i Prowadzącego) przez Patrycję Pruchnik Nityę, z drugiej przez Nisargadattę Maharaj’a i kontynuatora tej linii Ramesha Balsekara, którego uczniem jest Ragi Kardigamar (oświecający z kolei regularnie i SENS i prowadzącego), z dodatkową komponentą wskazań OSHO, elementów anapany, vipassany, buddyzmu zen, dzogczen (w ujęciu Jacksona Petersona, któremu Prowadzący zawdzięcza naprawdę wiele) oraz wszystkich innych tradycji duchowych, rozwojowych i terapeutycznych z jakimi tylko Prowadzący, ale także, lub może przede wszystkim, uczestnicy mieli jakikolwiek kontakt.

 

W imieniu Ośrodka Rozwoju Osobistego „SENS” najserdeczniej jak tylko potrafię zapraszam Cię do przyjścia i rozpoczęcia praktyki!

 

Wprowadzenie do medytacji na ul. Piotrowickiej 32/2 zostało zawieszone do odwołania.

 

Kiedy można nas odwiedzić ?
PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA PN-PT 8.00-21.00 (PO WCZEŚNIEJSZYM USTALENIU TERMINU)
Napisz do nas

10 + 14 =